Čtení s maminkou a tatínkem

V rodinném centru Ježeček jsme věnovali první středu v měsíci listopadu četbě pohádek. Akce s názvem Čteme si s maminkou a tatínkem se nejen nám, ale také všem zúčastněným velmi líbila.

Na akci jsme pozvali váženého hosta a to toho nejvyššího kalibru. Za čtecí stolek nám zasedl pan starosta obce Bolatice a poslanec Mgr. Herbert Pavera.

čteni vše

Děti na začátku zaujal pohádkou o Červené karkulce. Vylíčil dětem, jak to vlastně s Karkulkou bylo a kdo ji a babičku nakonec zachránil.

Po přečtení pohádky jsme se dětí ptali na různé otázky, týkající se textu. Zkoušeli jsme pozornost dětí při čtení, ale také jsme se ptali na poučení z pohádky.divadelko1

Děti také měly možnost využít svou fantazii a ty odvážnější nám ještě zahrály pohádku pomocí loutkového divadélka.

Fantazii jsme ještě dali samozřejmě prostor. A tak nám děti nakreslili nejoblíbenější postavu z pohádky. Na výkresech jsme objevili vlka, babičku, Karkulku, maminku, myslivce, ale nezapomněli jsme také nakreslit les nebo chaloupku babičky.

Už teď se těšíme na další akci s názvem Čteme si s maminkou a tatínkem. Akce jsou připraveny v rodinném centru Ježeček v Bolaticích vždy první středu v měsíci.