Předání věcí do Azylového domu a poděkování

V sobotu 13.10. se v mateřském centru Mámy sobě konala burza dětského oblečení a potřeb. V rámci této burzy nás ( vedoucí MC Petra Herrmannová s kolegyní Kateřina Richtárová) napadlo uspořádat sbírku oblečení a potřeb pro maminky a děti z Azylového domu v Ostravě. Azylový dům pro matky s dětmi

 Na FB stránky jsme umístily leták s informacemi a prosbou o darování věcí. Říkaly jsme si, že je určitě spousta maminek, které mají mnoho věcí po dětech, ale nechtějí je již prodávat, ale na druhou stranu je jim líto věci vyhodit.

 Když jsme s touto myšlenkou přišly, ani nás ve snu nenapadlo, kolik se opravdu sejde dárců a kolik toho každý přinese. Sešly se nám veškeré věci od autosedačky, vaničky až po prsní odsávačku a samozřejmě spousta oblečení a hračIkdyž jsme měly sbírku vyhlášenou na den burzy, tak nám maminky stále nosily tašky, za co jsem moc rády. Proto jsme se rozhodly odvézt věci až v pátek 20.10.

Do Ostravy jsme jely s PLNĚ naloženým autem a cestou jsme přemýšlely, jak budou v Azylovém domě nadšeni. Když jsme k domu dorazily, byla jsem překvapena, ale i zaskočena zároveň. V Azylovém domě jsou umístěny maminky, které byly nuceny odejít ze svých domovů z důvodu útěku před domácím násilím nebo jakýmkoliv způsobem přišly o střechu nad hlavou.Věci jsme začaly nosit do azylového domu a postupně se k nám přidávaly i maminky s azylového domu, aby nám pomohly. Všechny byly nadšeny, kolik věcí jsem díky sbírce přivezly.

azyl

Oficiálně bychom chtěly tímto poděkovat paní Michaele Bekárkové ( vedoucí zařízení) za příjemný přístup a pomoc maminkám v nouzi a hlavně krásnou spolupráci, která jak doufáme ještě bude pokračovat, pokud zase uspořádáme sbírku. Hlavní díky ale patří především VÁM všem, kteří jste jakkoliv přispěli na sbírku a pomoc maminkám v azylovém domě. Věcí byla opravdu velká spousta. Nemalé poděkování patří také ZŠ Rovniny, za možnost uspořádat burzu v prostorech školy.